WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU NR 5
Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Brata Alojzego Kosiby oferuje swoim wychowankom bezpieczne warunki pobytu i miłą atmosferę akceptacji oraz szacunku dla potrzeb i możliwości.
Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego stosując atrakcyjne formy i metody pracy ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnego tempa rozwoju każdego dziecka.

Zajęcia z języka angielskiego (program nauczania j.angielskiego opracowany przez mgr Bożenę Kabat  na podstawie postawy programowej i programu Magdaleny Kębłowskiej)

Planujemy wycieczki sprzyjające poznawaniu kultury, tradycji, przyrody.
Bierzemy udział i organizujemy konkursy, w których dzieci mają możliwości wykazać się swoimi talentami.
Współpracujemy z instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi.
Jesteśmy otwarci na sugestie i pomysły, które udoskonalą naszą pracę.
Redagujemy gazetkę przedszkolną “Wieści z piątki” z ciekawymi artykułami.
Oferujemy wysokiej jakości posiłki, urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci.