Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzimy w tym roku 18 września. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Inspiracją do tegorocznego projektu jest 13. cel Zrównoważonego Rozwoju: Podjąć pilne działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom oraz 100. rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Kolejnym motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Przedszkolaka, jest aktualny problem zdrowia i związane z tym cele Zrównoważonego rozwoju: 3. cel: Zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt oraz  6. cel: Zapewnić wszystkim ludziom dostęp do wody i warunków sanitarnych poprzez zrównoważoną gospodarkę zasobami wodnymi. W nawiązaniu do celów chcemy odnieść się do Pandemii COVID – 19, która spowodowała ogromny kryzys zdrowotny i wpłynęła na codzienne życie naszych przedszkolaków. Wspólnie z dziećmi chcemy wyciągnąć wnioski  i nauczyć się lepiej dbać o nasze zdrowie.
Będzie okazja do radosnej zabawy i poznawania sposobów dbania o zdrowię i ochrony przyrody